Thu. Oct 24, 2024
ћирилица /latinica

“Slaviji” 60 medalja i šest pehara na Prvenstvu Republike Srpske

Izvor: Filter

Takmičari džiu džicu kluba “Slavija” učestvovali su na Prvenstvu Republike Srpske koje je proteklog vikenda održano u Brčkom.
Slaviju je predstavljalo 50 takmičara, a njih deset borilo se u duploj konkurenciji. Osvojili su ukupno 60 medalja.

Slavijinih 18 takmičara postali su prvaci Republike Srpske, njih 20 postali su viceprvaci Republike Srpske, dok su osvojene i 22 bronzane medalje.

U kategoriji poletaraca najbolja je bila Katarina Mitrović, u pionirima Vuk Mitrović, u starijim pionirima Ikonić Dimitrije, a u kategoriji kadeta za najboljeg proglašen je Bojanić Uroš.

Za najbolju takmičarku turnira u konkurenciji svih takmičara proglašena je Katarina Ristić.

Sa 60 osvojenih medalja Slavija u svoje vitrine nosi još jedan pehar kao trećeplasirana ekipa takmičenja.

Ekipa je bila u pratnji četiri trenera, Aleksandra Đukelića, Davora Bujaka, Mie Banjanin i Bojanić Luke.

U sklopu prvenstva Republike Srpske održan je sudijski seminar kojim su rukovodili Babić Nebojiša i Blažić Danijel, nosioci trenutno najviših licenci u savezu (Kontinental A).

Obnovi licenci pristupilo je deset licenciranih sudija, uz pet kandidata za sudije. Praktični i teorijski test za Nacionalnog B sudiju uspješno su položili Gojmerac Iris i Jeftović Marko, čime su se pridružili klupskim kolegama Matić Lazaru i Blažić Danijelu, koji su nosioci kontinentalnih licenci.

©citajfilter.com 2019-2024 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com