Thu. Oct 24, 2024
ћирилица /латиница

“Орлови” побједом над Црном Гором на корак од пласмана на ЕП

Извор: РТРС

Фудбалери Србије побиједили су селекцију Црне Горе резултатом 3:1 (1:1), у мечу осмог кола групе Г квалификација за Европско првенство које се наредне године игра у Њемачкој.

“Орлови” су овом побједом пришли практично на корак од пласмана на завршну смотру фудбала “Старог континента”, на којој их није било од 2000. године.

Србија је у 9. минути повела са 1:0 сјајним поготком Александра Митровића, да би Црној Гори изједначење донио Стеван Јоветић у 36. минути сусрета.

Лоше додавање Филипа Младеновића на половини терена казнили су везни фудбалери Црне Горе, девет минута прије краја регуларног дијела првог полувремена.

У 74. минути нови гол капитена Србије Александра Митровића за 2:1.

Три минуте касније, ново славље навијача Србије, након Митровића, гол је постигао и Душан Тадић за 3:1.

Србију послије овог сусрета очекује још дуел са Бугарском у Лесковцу и довољан јој је и бод за директан пласман у Њемачку, док ће Црногорци најприје дочекати Литванију, а онда гостовати Мађарској, у новембру мјесецу.

©citajfilter.com 2019-2024 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com