Thu. Oct 24, 2024
ћирилица /latinica

“Orlovi” pobjedom nad Crnom Gorom na korak od plasmana na EP

Izvor: RTRS

Fudbaleri Srbije pobijedili su selekciju Crne Gore rezultatom 3:1 (1:1), u meču osmog kola grupe G kvalifikacija za Evropsko prvenstvo koje se naredne godine igra u Njemačkoj.

“Orlovi” su ovom pobjedom prišli praktično na korak od plasmana na završnu smotru fudbala “Starog kontinenta”, na kojoj ih nije bilo od 2000. godine.

Srbija je u 9. minuti povela sa 1:0 sjajnim pogotkom Aleksandra Mitrovića, da bi Crnoj Gori izjednačenje donio Stevan Jovetić u 36. minuti susreta.

Loše dodavanje Filipa Mladenovića na polovini terena kaznili su vezni fudbaleri Crne Gore, devet minuta prije kraja regularnog dijela prvog poluvremena.

U 74. minuti novi gol kapitena Srbije Aleksandra Mitrovića za 2:1.

Tri minute kasnije, novo slavlje navijača Srbije, nakon Mitrovića, gol je postigao i Dušan Tadić za 3:1.

Srbiju poslije ovog susreta očekuje još duel sa Bugarskom u Leskovcu i dovoljan joj je i bod za direktan plasman u Njemačku, dok će Crnogorci najprije dočekati Litvaniju, a onda gostovati Mađarskoj, u novembru mjesecu.

©citajfilter.com 2019-2024 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com