Sat. Oct 26, 2024
ћирилица /латиница

Американци без медаље, бронза Канађанима

Извор: РТС

Кошаркаши Канаде освојили су прву медаљу на Свјетским првенсвима након узбудљиве утакмице и побједе у продужетку против САД 127:118.

У последњим секундама меча Микел Бриџис је погодио тројку за продужетак после промашеног слободног бацања, али у додатних пет минута бољи су били Канађани.

Канада је играла боље у првој четвртини, а највећу предност имала је у деветом минуту када је било 34:21.

Селекција САД-а је заиграла ангажованије у наставку меча, а серијом од 19:2 изабраници Стива Кера су повели у 13. минуту 40:36.

Екипе су се потом смјењивале у вођству, а прво полувријеме је завршено предношћу Канаде резултатом 58:56.

Канада је у првом дијелу треће четвртине имала предност од шест до 10 поена, али су Американци у 25. минуту пришли на минус два, 70:72.

Селекција “јаворог листа” је успјела да одбије налет Американаца, а у 30. минуту било је 91:80. Канада је боље ушла у посљедњу четвртину и повела 94:84, али су Американци за свега неколико минута направили преокрет и повели 96:94.

Екипе су се потом смјењивале у вођству, а ушло се у неизвесну завршницу.

Канада је четири секунде пре краја меча имала вођство од 111:107.

Тада је на линију слободних бацања стао амерички кошаркаш Микал Бриџис. Он је погодио прво слободно бацање, а намјерно је промашио друго. Бриџис је први стигао до лопте, а онда је погодио тројку 0,6 секунди пре краја утакмице за 111:111.

Канада је имала посљедњи напад, али није успјела да погоди и ушло се у продужетке.

У додатних пет минута Канађани су играли боље и заслужено стигли до побједе и прве медаље у историји Светских првенстава.

У финалу Мундобаскета од 14.40 часова ће играти селекције Србије и Њемачке.

©citajfilter.com 2019-2024 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com