Sat. Oct 26, 2024
ћирилица /latinica

Amerikanci bez medalje, bronza Kanađanima

Izvor: RTS

Košarkaši Kanade osvojili su prvu medalju na Svjetskim prvensvima nakon uzbudljive utakmice i pobjede u produžetku protiv SAD 127:118.

U poslednjim sekundama meča Mikel Bridžis je pogodio trojku za produžetak posle promašenog slobodnog bacanja, ali u dodatnih pet minuta bolji su bili Kanađani.

Kanada je igrala bolje u prvoj četvrtini, a najveću prednost imala je u devetom minutu kada je bilo 34:21.

Selekcija SAD-a je zaigrala angažovanije u nastavku meča, a serijom od 19:2 izabranici Stiva Kera su poveli u 13. minutu 40:36.

Ekipe su se potom smjenjivale u vođstvu, a prvo poluvrijeme je završeno prednošću Kanade rezultatom 58:56.

Kanada je u prvom dijelu treće četvrtine imala prednost od šest do 10 poena, ali su Amerikanci u 25. minutu prišli na minus dva, 70:72.

Selekcija “javorog lista” je uspjela da odbije nalet Amerikanaca, a u 30. minutu bilo je 91:80. Kanada je bolje ušla u posljednju četvrtinu i povela 94:84, ali su Amerikanci za svega nekoliko minuta napravili preokret i poveli 96:94.

Ekipe su se potom smjenjivale u vođstvu, a ušlo se u neizvesnu završnicu.

Kanada je četiri sekunde pre kraja meča imala vođstvo od 111:107.

Tada je na liniju slobodnih bacanja stao američki košarkaš Mikal Bridžis. On je pogodio prvo slobodno bacanje, a namjerno je promašio drugo. Bridžis je prvi stigao do lopte, a onda je pogodio trojku 0,6 sekundi pre kraja utakmice za 111:111.

Kanada je imala posljednji napad, ali nije uspjela da pogodi i ušlo se u produžetke.

U dodatnih pet minuta Kanađani su igrali bolje i zasluženo stigli do pobjede i prve medalje u istoriji Svetskih prvenstava.

U finalu Mundobasketa od 14.40 časova će igrati selekcije Srbije i Njemačke.

©citajfilter.com 2019-2024 * Osnivač i izdavač: Centar media d.o.o. * Glavni i odgovorni urednik: Mira Kostović * Kontakt: citajfilter@gmail.com