Thu. Oct 24, 2024
ћирилица /латиница

Славија коначно славила у Источном Сарајеву

Извор: sport.dc

Фудбалери Славије из Источног Сарајева коначно су остварили домаћу побједу ове сезоне. У 22. колу, на дебију Бојана Регоје као тренера Соколови су славили против Звијезде 09 са минималних 1:0, а човјек одлуке био је Денис Богучанин.

За разлику од неких ранијих утакмица у Источном Сарајеву, за ову против Звијезде 09 може се рећи да је била у квалитетном ритму. Иако шанси није било, иако се није могло, као и обично, умирати у љепоти фудбалске игре, прије свега због јако лошег терена, екипе су дале све од себе да стигну до бодова.

Славија је прва пријетила преко Дејана Бјелоша. На центаршут свога брата Николе долази до лопте испред Милуна Аврамовића, али голман Звијезде 09 из поправног хвата лопту испред линије. Била је то и најбоља шанса Соколова у првом дијелу. Тек у финишу још двије прилике за домаће. Прво је шут Амера Дрљевића одбранио одлично Милун Аврамовић и избацио у корнер, а након корнера Николе Бјелоша, Горан Поповић главом шутира са прве стативе, лопта одлази поред гола. Гости нису много успјевали да запријете у првом полувремену. Најбољу шансу пропустио је Муамер Сврака, када је из јако добре позиције главом шутирао изузетно лоше и отишла је лопта у аут.

Домаћи у друго полувријеме улазе још агресивније. Само што је почело других 45 минута Никола Бјелош шутира са неких 20-25 метара, Милун Аврамовић сјајно брани и избацује лопту у корнер. У 54. минути нова шанса за Славију, Денис Богучанин је извео слободан ударац искоса, у скоку је највиши био Адел Ајкунић, лопта одлази поред гола.

Kада Славија није успјела да искористи своје шансе, умало да је стигне казна у 62. минуту утакмице. Поново се у сјајној позицији за постизање гола нашао Муамер Сврака, али искусног везњака Звијезде 09 данас једноставно није хтио гол.

Није био тренер гостију Игор Савић на своме дебију претјерано задовољан игром Звијезде 09 у другом полувремену, па је средином полувремена направио троструку измјену, а шансу су добили Будимир Шарчевић, Горан Шујић и Данијел Матић. И на другој страни Бојан Регоје умјесто Николе Бјелоша у игру уводи ровитог Вучину Шћепановића, који одмах у свом првом контакту са лоптом има одличну шансу, избацио је чувара, а онда шутирао, али лопта одлази паралелно са линијом, а да је била тек мало спорија можда би је неко од играча на другој стативи и стигао да је поспреми у гол.

У 79. минуту нова одлична шанса за Соколове. Славија је створила данас у Источном Сарајеву више шанси, него за комплетну полусезону до сада, али лопта једноставно није хтјела у гол. Овај пут Вучина Шћепановић је одлично подвалио лопту за Дејана Бјелоша, али шпиц Славије млако шутира, право у добро постављеног Аврамовића. Ипак, јако добра игра Славије данас долази на наплату у 80. минуту утакмице. Александар Пушара је послао фантастичну дијагоналу на десну страну, Адел Ајкунић је у пријему избацио свог чувара, одиграо повратну за Бјелиоша, који не захвата најбоље лопту, али она долази до Дениса Богучанина који је шаље иза леђа Милуна Аврамовића за велико, и мора се рећи, потпуно заслужено водство Соколова.

Добру шансу за изједначење гости пропуштају у 85. минуту утакмице. Данијел Матић је хватао волеј из прве, али је Стефан Стевановић лијепо парадом и ухваћеном лоптом сачувао свој гол и уљепшао овај покушај резервисте Звијезде 09.

Бојан Регоје се у финишу меча нашао у проблемима. Ровити Вучина Шћепановић је на терену издржао тек неких петнаестак минута и одрадио свој посао, а онда је морао због обнове повреде изаћи из игре. Ипак, до краја сусрета није било промјена, а ни прилика, па је остало Славија – Звијезда 09.

Овом побједом Славија ја прекинула пост дуг готово седам мјесеци, рачунајући и паузу, без побједе на домаћем терену. Посљедњи пут Соколови су до побједе дошли 26. септембра против Подриња из Јање и све до сада нису знали за побједу, које су искључиво долазиле са гостовања.

СЛАВИЈА – ЗВИЈЕЗДА 09 1:0 (0:0)