Thu. Oct 24, 2024
ћирилица /латиница

Славија убједљива против Жељезничара у Бања Луци

Извор: sportdc.net

Фудбалери Славије су у трећем колу м:тел Прве лиге Републике Српске савладали Жељезничар Спорт Тим у Бањалуци са 3:0. Иако резултат говори да је то била лагана побједа Соколова, на терену то и није било тако, јер је до самог финиша Жељезничар био у игри да освоји макар бод, али је Славија зналачки сачувала заслужено стечено водство, те га на крају и увећала за убједљив тријумф.

Домаћи су боље отворили сусрет. Били су нешто конкретнији са лоптом у посједу, а већу осмој минути Теодоровић је имао сјајну шансу након што му је Кршић спустио лопту, али је преслабо шутирао из одличне позиције, па је Иван Трифковић одбранио тај шут. Након те прилике, Славија је преузела игру у своје ноге, искусна средина терена предвођена Вучином Шћепановић је знала како да се наметне, те су они почели да организују нападе. Први шут гостију биљежимо у 13. минуту када Дејан Бјелош шутира преко гола, па је остао почетни резултат.

Ипак, пет минута касније мијења се резултат на семафору. Владан Мандић је убацио са десне стране, Дејан Бјелош је спустио лопту за Вучину Шћепановића, а капитен “Соколова” погађа мрежу Николе Ћетковића. Очигледно је да тандем најмлађег и најстаријег првотимца Соколова сјајно функционише на терену, будући да су они и у прошлом колу били главни актери, само су тада улоге асистента и стријелца биле замијењене. Славија је и након гола наставила да контролише сусрет, међутим промјене резултата није било.

Домаћи пријете у наставку меча са два шута Сташе Баштића. Два пута је пријетио фудбалер Жељезничара, први пут му Трифковић брани шут, а други пут лопта одлази преко гола гостију из Источног Сарајева. Посљедњу шансу у првом полувремену имају гости. Послије корнера и центаршута Вучине Шћепановића на другој стативи је Јадранко Богичевић, али Ћетковић успјева одлично да заустави његов шут.

Славија и у наставак сусрета улази са жељом да постигне гол којим би утакмица отишла у један мирнији ток, те тако понијела три бода за Источно Сарајево. Добру шансу Соколови имају у 48. минуту. Врло агилни Владан Мандић данас је поново убацио лопту, Денис Чомор је спустио за Амера Дрљевића, али лопта се на путу до гола Ћетковића одбија у корнер. Након тога, Дејан Бјелош је у шанси. Шутирао је ван оквира гола након убацивања Шћепановића, да би затим још једном шут опробао Амер Дрљевић, млако поред гола.

Непријатна ситуација догодила се у 78. минуту меча. Послије једног дуела Александар Пушара је добио ударац у прса и на носилима је морао бити изнесен са терена, а умјесто њега је ушао искусни Горан Поповић.

Славија је успјела у 85. минуту да стигне до другог гола и побједе против Жељезничара. Денис Богучанин је у игру ушао у 83. минуту умјесто Дејана Бјелоша, а четири минуте касније вратио је за то повјерење тренеру Ербезу. Денис Чомор је све урадио у овој ситуацији, маестрално проиграо Дениса Богучанин, а крилни офанзивац Соколова успјева да “боцне” младог голмана Жељезничара, Николу Ћетковића, и лобује га за 2:0. Судија из Бијељине, Данијел Перић, због дугог прекида приликом указивања помоћи продужио је утакмицу за чак седам минута, а у посљедњој од тих седам Амер Дрљевић је сјајно погодио за 3:0 и коначан резултат овог меча.

ЖЕЉЕЗНИЧАР СТ – СЛАВИЈА 0:3 (0:1)
Стадион “Предграђе”, Бања Лука
Без присуства гледалаца
Судија: Данијел Перић (Бијељина)
Стријелци: 0:1 Шћепановић 18, 0:2 Богучанин 87, 0:3 Дрљевић 90+7′
Жути картони: Шаула, Сладојевић, Дадић, Теодоровић (Жељезничар), Богичевић, Бјелош, Бојанић (Славија)

Жељезничар СТ:  Ћетковић, Купрешак, Сладојевић (од 46. Јовандић), Шаула, Кршић, Марјановић, Ђогић, Баштић (од 46. Дадић), Петровић, Малић, Теодоровић  Тренер: Радомир Поповић

Славија: Трифковић, Бабић, Дрљевић, Перовић, Шћепановић (од 87. Арбиња), Чомор, Богичевић, Бојанић, Мандић, Бјелош (од 83. Богучанин), Пушара (од 78. Поповић)  Тренер: Зоран Ербез

©citajfilter.com 2019-2024 * Оснивач и издавач: Centar media d.o.o. * Главни и одговорни уредник: Мира Костовић * Контакт: citajfilter@gmail.com